GGRobot

Kolejna edycja GG Robot za nami!

Tegoroczny finał konkursu GG Robot odbył się w dniach 19-20 kwietnia w budynku Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej. W konkursie wzięło udział ponad 300 uczestników w blisko 100 drużynach: 15 drużyn w kategorii Open, 36 drużyn w kategorii klas 7-8 SP oraz 38 zespołów w kategorii klas 4-6 SP.

XChallenge

XChallenge 2022 za nami!

Dwa dni niesamowitych zmagań w Task Hunters, SmashBots i ROBO~motion. Najlepsi zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne oraz programistyczne. Zawody kierowane są dla uczniów szkół średnich, lecz nie zabrakło również konkurencji dla młodszych i starszych uczestników.

Były przejazdy na czas, rozwiązywanie zagadek, walki robotów. Nie zabrakło także konkurencji dedykowanych fanom marki LEGO.

Filmy:

https://youtu.be/0EYLVBSzjM4

https://youtu.be/Ya4D9IYpblM

 

RoboWarsztat

Bezpłatne zajęcia z robotyki dedykowane potencjalnym drużynom, wstępnie deklarującym chęć udziału w zawodach XChallenge organizowanych w ramach projektu RoboLAB. Głównym celem zajęć jest zapoznanie ich uczestników z podstawowymi zagadnieniami z zakresu elektroniki, mechaniki i programowania, a następnie wykorzystanie zdobytej wiedzy do zbudowania własnego robota, wykorzystując przy tym również, zdobyte podczas zajęć, umiejętności z zakresu kompetencji miękkich.

 

Robo~motion 2021

220 uczestników i 160 robotów w jednym momencie znajdowało się na Hali Podpromie podczas VI międzynarodowych zawodów robotów ROBO~motion, które odbyły się w Rzeszowie 28 listopada 2021 r.

Filmy:

https://youtu.be/tCAMu9cVxzg

https://youtu.be/k7l-WjGZPqc

 

Kreatywne Warsztaty

Warsztaty, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się z podstawami mechaniki, elektroniki i programowania z wykorzystywaniem specjalistycznych modułów robotycznych. Podczas tych zajęć, uczestnicy działają w grupie, a ich zadaniem jest skonstruowanie robota wykonującego określone przez prowadzącego zajęcia zadanie.

 

#ERC2021

European Rover Challenge to największe wydarzenie robotyczno-kosmiczne w Europie, które łączy ze sobą nie tylko międzynarodowe zawody robotów mobilnych ale również pokazy naukowo-technologiczne. W tym roku Fundacja Wspierania Edukacji dołączyła do grona wystawców, gdzie przedstawiała swój nowy projekt RoboLAB.

Udostępnij: