GG Robot 2024

GG Robot 2024 zakończone!

Za nami 3 dni niesamowitych zmagań prawie 500 uczestników w blisko 100 drużynach! Tegoroczna edycja odbyła się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce.

XChallenge 2023

XChallenge 2023 za nami!

Za nami intensywne dwa dni niesamowitych robotycznych emocji podczas zawodów XChallenge!

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Rzeszowska Grupa IT oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki to organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia, które odbyło się w dniach 13 -14 października 2023 roku na hali widowiskowo sportowej w Rzeszowie – Podpromiu.

Filmy:

https://www.youtu.be/Oi1UDUdVPUg

GGRobot

Kolejna edycja GG Robot za nami!

Tegoroczny finał konkursu GG Robot odbył się w dniach 19-20 kwietnia w budynku Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej. W konkursie wzięło udział ponad 300 uczestników w blisko 100 drużynach: 15 drużyn w kategorii Open, 36 drużyn w kategorii klas 7-8 SP oraz 38 zespołów w kategorii klas 4-6 SP.

XChallenge

XChallenge 2022 za nami!

Dwa dni niesamowitych zmagań w Task Hunters, SmashBots i ROBO~motion. Najlepsi zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne oraz programistyczne. Zawody kierowane są dla uczniów szkół średnich, lecz nie zabrakło również konkurencji dla młodszych i starszych uczestników.

Były przejazdy na czas, rozwiązywanie zagadek, walki robotów. Nie zabrakło także konkurencji dedykowanych fanom marki LEGO.

Filmy:

https://youtu.be/0EYLVBSzjM4

https://youtu.be/Ya4D9IYpblM

 

RoboWarsztat

Bezpłatne zajęcia z robotyki dedykowane potencjalnym drużynom, wstępnie deklarującym chęć udziału w zawodach XChallenge organizowanych w ramach projektu RoboLAB. Głównym celem zajęć jest zapoznanie ich uczestników z podstawowymi zagadnieniami z zakresu elektroniki, mechaniki i programowania, a następnie wykorzystanie zdobytej wiedzy do zbudowania własnego robota, wykorzystując przy tym również, zdobyte podczas zajęć, umiejętności z zakresu kompetencji miękkich.

 

Robo~motion 2021

220 uczestników i 160 robotów w jednym momencie znajdowało się na Hali Podpromie podczas VI międzynarodowych zawodów robotów ROBO~motion, które odbyły się w Rzeszowie 28 listopada 2021 r.

Filmy:

https://youtu.be/tCAMu9cVxzg

https://youtu.be/k7l-WjGZPqc

 

Kreatywne Warsztaty

Warsztaty, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się z podstawami mechaniki, elektroniki i programowania z wykorzystywaniem specjalistycznych modułów robotycznych. Podczas tych zajęć, uczestnicy działają w grupie, a ich zadaniem jest skonstruowanie robota wykonującego określone przez prowadzącego zajęcia zadanie.