Czym jest RoboLAB?

RoboLAB to nowy, unikatowy projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, w ramach którego uczestnicy przedsięwzięcia będą konstruować m.in. roboty i uczestniczyć w międzynarodowych zawodach.

Do kogo skierowany jest RoboLAB?

Skierowany jest głównie dla uczniów szkół ponadpodstawowych, przy czym organizatorzy dopuszczają również możliwość wzięcia udziału w zajęciach przez uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

Jakie zajęcia odbywają się w RoboLAB-ie?

Organizator zakłada, że w ramach projektu prowadzonych będzie sześć różnych rodzajów zajęć zróżnicowanych pod względem poziomu wiedzy uczestników oraz czasu ich trwania. Więcej informacji znajduje się w zakładce „Zajęcia”.

Co daje udział w RoboLAB-ie?

RoboLAB pozwala zwiększyć kompetencje wśród uczestników zarówno w zakresie STEM, jak i w zakresie zaawansowanych technologii, rozwijać kompetencje miękkie oraz przygotować potencjalne zespoły do konkurowania z uczniami z innych krajów podczas międzynarodowych zawodów robotyki.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Aktualnie odbywają się zajęcia z modułem warsztatowym Kreatywnych Warsztatów w szkołach, które zgłosiły chęć ich przeprowadzenia.

Czy zajęcia w RoboLAB-ie są płatne?

Obecnie orgaznizowane zajęcia w ramach RoboLAB-u są darmowe. 

Jak wygląda rejestracja?             

Kontaktujemy się ze szkołami, które wyrażają swoje zainteresowanie zajęciami w ramach RoboLAB-u. Docelowo rejestracja odbywać się będzie za pomocą strony internetowej po założeniu konta.

Ile osób powinna mieć drużyna?

Zazwyczaj drużyna zaczyna się od 3 osób. Jeżeli jednak nie masz osób w swoim otoczeniu zainteresowanych takim tematem, nie przejmuj się i skontaktuj się z nami. Razem znajdziemy rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł wystartować w zawodach.

Czy potrzebna jest jakaś wiedza z zakresu robotyki przed zgłoszeniem na zajęcia?

Nie, potrzebnych informacji dowiesz się w trakcie zajęć. Tam też prowadzący wszystko powie, pokaże i wytłumaczy.

Czy wymagane są jakieś własne materiały do przyniesienia na zajęcia?

Nie. Wystarczy jak weźmiesz ze sobą dobry humor i motywacje do pracy.


Udostępnij: