Już tej jesieni w Rzeszowie szykujcie się na 2 dni pełnych rozgrywek i niezapomnianych wrażeń.

Przy współpracy z Rzeszowską Grupą IT oraz PTI Oddziałem Podkarpackim ogłaszamy, że już w listopadzie macie możliwość wziąć udział w XChallenge. Są to zawody o zasięgu międzynarodowym kierowane głównie do uczniów szkół średnich oraz studentów (ale nie zabraknie również kategorii dla pozostałych grup wiekowych).

Stare łączy się z nowym aby wejść na jeszcze wyższy poziom niesamowitości. XChallenge dąży do realizacji wielu kategorii zawodów na szczeblu międzynarodowym, gdzie zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne oraz programistyczne. Zawody oferują nie tylko nagrody materialne, lecz również doświadczenie pozyskane od osób z całego świata i nowe kontakty.

Uczestnicy zmierzą się w trzech różnych kategoriach:

🔵 Task Hunters – to konkurencja, gdzie drużyny projektują, konstruują i programują robota, który musi wykonać konkretne zadania na wcześniej przygotowanych arenach. Założeniem zawodów jest wykorzystanie tzw. kompetencji przyszłości w celu zbudowania zdalnie sterowanego robota wspólnie z członkami drużyny. Zawodnicy będą musieli wykazać się kreatywnością, aby stawić czoła zadaniom związanym z ogólnoświatowymi problemami. Konstrukcja robota może być wytworzona dowolnymi technikami, od konstrukcji wykonanych z drewna, druku 3D, aż po frezowane w metalu na obrabiarkach CNC. W założeniu zawodów nie ma ograniczeń wobec ilości oraz rodzaju wykorzystanych silników czy procesorów sterujących. Jedynymi ograniczeniami są wymiary robota oraz jego waga.

🔴 Smash Bots – jedne z bardziej widowiskowych konkurencji, gdzie zdalnie sterowane roboty walczą ze sobą na specjalnie przygotowanej arenie. Konkurencja ta nie ma litości i wygrywa robot, który przetrwa wszystkie walki. Konstrukcja robota nie ma ograniczeń pod względem zastosowanych materiałów przez co takie uzbrojenie jak młoty, piły czy ostrza są dozwolone. Jedynymi ograniczeniami nakładanymi na zawodników są normy wytyczone w regulaminie, takie jak waga i wymiar konstrukcji.

🟡 Robo-motion – Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w aż 6 konkurencjach podzielonych na kategorie. Każdy konstruktor niezależnie czy dopiero zaczyna przygodę z elektroniką czy jest już doświadczony na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także konkurencji dedykowanych fanom marki LEGO®. Każda edycja ROBO~motion skupia wielu profesjonalistów, entuzjastów i uczonych w dziedzinie robotyki. Jest to niesamowita okazja aby nawiązać nowe kontakty, zetknąć się ze specjalistami podczas pracy lub poznać najcenniejsze tajniki techniki od osób z całego świata. Przyjedź, pokaż się od jak najlepszej strony i zagwarantuj sobie świetlaną przyszłość!

_________________________________________
ℹ️ Więcej informacji:
strona www – XChallenge
Facebook – XChallenge
wydarzenie – XChallenge 2022

XChallenge2022 #robolab #rzit #fwe #PTI #robotics #tournament
Udostępnij: