Wytwórnia Kreatywności Filia Kalisz

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” doczekała się własnej przestrzeni również w Kaliszu. Dzisiaj (22.09.2022r.) otworzyliśmy „Wytwórnię Kreatywności” czyli miejsce skierowane na rozwój pasji, talentów i dobrych emocji.

Wytwórnia Kreatywności to 26 kreatywnych zadań, 141 m2 powierzchni, 2 przyjazne pomieszczenia i dobra, twórcza atmosfera, o którą zadbamy. Jest to miejsce skierowane do młodych ludzi, chcących rozwijać się podczas multinaukowych warsztatów w przyjaznej atmosferze sprzyjającej nauce poprzez eksperymenty i doświadczanie.

To tutaj młodzi ludzie sprawdzą czy kruchy makaron nadaje się do budowy mostu, zbudują rakietę, powalczą z grawitacją i wywołają reakcję łańcuchową, a gwoździem programu stanie się zwykły gwóźdź. Tworzenie skomplikowanych konstrukcji, rozwiązywanie na pierwszy rzut oka nierozwiązywalnych zadań – wszystko to dla młodych ludzi może stać się inspiracją do wyboru ścieżki kariery.

Zestawy 26 doświadczeń zostały zaprojektowane tak, żeby to od zaangażowania uczestnika zależał postęp jego pracy. W każdym zadaniu trzeba zmierzyć się z problemem technicznym lub myślowym.

Inspirowani przez Animatorów uczestnicy mają możliwość kreatywnego wykorzystania umiejętności manualnych oraz wyobraźni przestrzennej. Brak złych rozwiązań oraz dochodzenie do rozwiązania problemu metodą prób i błędów, pozwalają rozwinąć powyższe cechy, pozwalając przy okazji na pozyskanie wiedzy naukowej o prawach rządzących inżynierią.

Warsztaty w Wytwórni Kreatywności skierowane są do zorganizowanych grup szkolnych.

Zapraszamy uczniów z 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz szkoły średnie.

Jak wszystkie nasze zajęcia – również i te są bezpłatne dla uczestników.

Organizatorami projektu są: Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz Wielkopolski Klaster Lotniczy.

Przedsięwzięcie wspierają partnerzy strategiczni projektu: Pratt&Whitney, Akademia Kaliska oraz Miasto Kalisz. Natomiast Partnerami są: Meyer Tool Poland, HS Collins, Zap Mechanika.

Zapraszamy również do śledzenia aktualności na Facebooku: Dolina Wiedzy Kalisz

Udostępnij: