Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w całkowicie bezpłatnych warsztatach robotycznych. Zajęcia realizowane są w ramach projektu RoboLAB, który wspiera rozwój młodych osób w zwiększeniu kompetencji STEM i kluczowych umiejętności miękkich.

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza jest organizatorem projektu RoboLAB, który w swoich założeniach ma wspieranie młodych osób z zakresu kompetencji przyszłości (robotyki, automatyki, programowania i mechatroniki itd…) ale i kluczowych kompetencji miękkich.

W związku z tym chcielibyśmy zaprosić uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach stawiających na rozwój w/w kompetencji, które w następstwie mogą prowadzić do wzięcia udziału w organizowanych przez nas zawodach robotycznych XChallenge.

Zapraszamy do zapisów grupowych na nasze autorskie zajęcia – Kreatywne Warsztaty, RoboWarsztat,  RoboExpert i RoboStudio, które prowadzone są w specjalnie przeznaczonej do tego sali warsztatowej STEM, mieszczącej się w siedzibie naszej Fundacji (ul. Akademicka 8, Rzeszów).

Uczniowie, którzy będą szkolić się na naszych zajęciach, będą mieć możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy na międzynarodowych zawodach robotów XChallenge. Uczestnictwo w zawodach to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności, a także szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych (pula nagród to ponad 20 000 zł), dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe czy możliwość udziału w płatnych, dedykowanych stażach.

Partnerem głównym projektu RoboLAB jest Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, natomiast partnerem strategicznym – Firma Pratt & Whitney Poland Rzeszów

Udostępnij: