Dziś w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – oficjalne otwarcie projektu „RoboSTREFA – Misja Inżynier”! 🎉

Projekt, zorganizowany przy współpracy z firmą Pratt & Whitney , to szansa dla uczniów klas 5-8 na rozwijanie pasji do technologii i robotyki. 🤖 W nowoczesnej pracowni robotycznej, młodzi inżynierowie będą zdobywać zarówno wiedzę techniczną, jak i umiejętności miękkie, takie jak komunikacja, praca zespołowa i kreatywne myślenie. 💡

W uroczystym otwarciu oraz rozwiązaniu symbolicznej wstęgi wzięli udział organizatorzy: Andrzej Czarnecki – Prezes Fundacji, Dyrektor Komunikacji Pratt & Whitney, Andrzej Lekowski – Dyrektor Operacyjny Pratt & Whitney AeroPower, Łukasz Szuba – Dyrektor Fundacji oraz Agnieszka Fleszar – Lider Projektu RoboSTREFA – Misja Inżynier. Nie zabrakło również osób, które na co dzień wspierają edukację oraz wszelkie działania związane z innowacją regionu tj.: Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Krystyna Stachowska Podkarpacki Kurator Oświaty – Dorota Nowak-Maluchnik, Dyrektor Centrum Innowacji Miejskich – Małgorzata Michalska, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego – Katarzyna Kuczmenda oraz Mateusz Matuszewski – Inspektor z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Nie mogło zabraknąć nauczycieli/opiekunów powstałej w Szkole Drużyny Robotycznej – Pana Rafał Kochański i Pana Ryszarda Hałgas. Uroczystość poprowadziła Dyrektor SP Nr 25 – Pani Bożena Zięba, która jako gospodarz tego miejsca nie ukrywała radości z wyróżnienia osiągniętego przez szkołę.

📅 Przez trzy lata trwania projektu, uczniowie będą mieli możliwość konstruowania własnych robotów, udziału w zawodach robotycznych oraz rozwijania swoich kompetencji. Dzięki wsparciu finansowemu projekt zapewnia dostęp do niezbędnych komponentów oraz testów predyspozycji zawodowych pod okiem psychologa, co pomoże młodym talentom w odkrywaniu swoich mocnych stron. 🛠️

To wielki krok ku przyszłości! 🌟 Trzymamy kciuki za pierwsze sukcesy drużyny robotycznej z SP 25 i czekamy na ich innowacyjne pomysły! 👏

Fot. Krzysztof Wroński